HemOm ossSök stipendiumArrangemangBli medlemLänkarStyrelseArkivKontakt

Mötesplanering | Dokument
 
www.tekniskaforeningen.u.se

 
Kommande arrangemang
 
2017-05-23
Våravslutning, middag och föredrag om
 

Visa alla >>


 
Nyhetsbrev
 

Bli medlem, så får du information om föreningens aktiviteter med mail. Anmäl dig som medlem under fliken "Bli medlem"

 


 
Gjorda arrangemang
 
2017-04-18
Ny infrastruktur för elbussar, lastbilar och arbetsredskap
2017-03-13
Utvecklingen inom SAABs flygverksamhet. Professor Kristina Forsberg berättar
 

Visa alla >>

Styrelse

Styrelsen för verksamhetsåret 2016


 

Erik Dahlquist, ordförande
Professori Energiteknik
erik.dahlquist@mdh.se
021-15 17 68 (arbete)
073-969 71 91 (mobil)
 

Jenny Holgersson, vice ordförande
jenny.holgersson@hotmail.se

 Liz Hoffman, sekreterare
lizhoffmanse@yahoo.se


   

Lars Mjörning, kassör
Civilingenjör
lars@mjorning.se
Tel: 021-35 74 72, 076-77 66 420


Karl Axel Jacobsson, ledamot
Lärare
karl-axel.jacobsson@telia.com
021-80 45 61 (bostad)


Håkan Kadesjö, ledamot
Civilingenjör
hakan.kadesjo@kadesjos.se
021-15 58 15 (arbete)
021-18 11 90 (bostad)


 

Margareta Brauns, ledamot
margareta.brauns@frontit.se


Lars Asplund, ledamot
Professor i datavetenskap


 

Madeleine Martinsen, ledamot
Master of Science, Industrial Engineering & Management
Head of R&D
ABB PAPI
Underground Mining Service
madeleine.martinsen@tele2.se