HemArrangemangBli medlemLänkarStyrelseArkivKontakt

Mötesplanering | Dokument
 
www.tekniskaforeningen.u.se

 
Kommande arrangemang
Det finns inga kommande arrangemang!


 
Nyhetsbrev
 

Bli medlem, så får du information om föreningens aktiviteter med mail. Anmäl dig som medlem under fliken "Bli medlem"

 


 
Gjorda arrangemang
 
2018-05-07
Våravslutnig med studiebesök och mat måndagen den 7:e maj 2018, kl 17
2018-04-17
Independent energy and transport supply to islands with autonomous sailing ships
 

Visa alla >>

Styrelse

Styrelsen för verksamhetsåret 2018


 

Erik Dahlquist, ordförande
Professori Energiteknik
erik.dahlquist@mdh.se
021-15 17 68 (arbete)
073-969 71 91 (mobil)
 

 

Konstatin Kyprianidis, vice ordförande

konstatin.kyprianidis@mdh.se
 


 Liz Hoffman, sekreterare
lizhoffmanse@yahoo.se


   

Lars Mjörning, kassör
Civilingenjör

lars@mjorning.se
Tel: 021-35 74 72, 076-77 66 420


Karl Axel Jacobsson, ledamot
Lärare
karl-axel.jacobsson@telia.com
021-80 45 61 (bostad)


 

Eva Fors, ledamot
eva.fors@abbindustrigymnasium.se

 


Lars Asplund, ledamot
Professor i datavetenskap


 

Madeleine Martinsen, ledamot
Master of Science, Industrial Engineering & Management
PhD student at MdH
Head of R&D
ABB IAPI
Underground Mining Service
madeleine.martinsen@tele2.se


Cristoffer Kos, Ledamot
Affärsutvecklingschef, Flowocean AB
cristoffer.kos@flowocean.com
0729 950 601